2.06.2017. Już są! Dodaliśmy kilkanaście wspaniałych licencjonowancyh odmian jeżówek. Sprawdź ofertę.Ambrowiec amerykański

Liquidambar styraciflua

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

BALSAMICZNE DRZEWO

 

Ambrowiec amerykański to  przepiękne, malownicze drzewo liściaste lecz wciąż mało znane w Polsce. W naszych warunkach dorasta do 10-15 m wysokości. Pokrój początkowo stożkowaty z czasem owalny. Jego niezwykłą ozdobą są liście, podobne do liści klonu, głęboko powcinane, piłkowane. Latem są zielone, błyszczące ale najpiękniejsze są jesienią kiedy przybierają się w szkarłatne i ogniste barwy z domieszką fioletu, różu czy brązu. Utrzymują się na drzewie nawet do połowy listopada. Po roztarciu daje się wyczuć przyjemny, balsamiczny, słodki zapach podobny do zapachu ambry. W maju pojawiają się niepozorne kwiatki, po przekwitnięciu których powstają niezwykle dekoracyjne, kuliste i kolczaste  owoce zawieszone na długich szypułkach. Zdobią drzewo aż do wiosny.
 
Lubi stanowiska słoneczne, ciepłe, osłonięte; podłoża żyzne, kwaśne lub obojętne, umiarkowanie wilgotne. Młode egzemplarze są wrażliwe na mróz, dlatego zaleca się ich okrywanie na zimę. Jest łatwy w uprawie. Bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych nadaje się również do uprawy w dużych pojemnikach.
 
Żywicę ambrowca w dawnych czasach wykorzystywano szeroko w medycynie, obecnie zastosowanie znajduje przede wszystkim w przemyśle kosmetycznym i spożywczym, a drewno jest wartościowym surowcem do produkcji ekskluzywnych mebli.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety ambrowca amerykańskiego:
  Barwny akcent w ogrodzie
  Urzekające, kolorowe liście 
  Wydziela przyjemny zapach
Podstawowe informacje:
           
  żółty V 10-15 m słońce 2l