Chelone (Żółwik) – bylina mało znana

0

Napisany przez Zespół Florini.pl | W kategorii Wszystko o bylinach | Opublikowany: 02-02-2012

Tagi: , , , , ,

Żółwik ukośny 'Alba'

Żółwik ukośny 'Alba'

Żółwik ukośny (Chelone obliqua) to jeszcze mało znana bylina, która dobrze się czuje w miejscach cienistych lub półcienistych. Tworzy kępy wyprostowanych pędów wysokości 40-60 cm. Liście ma piękne, ciemnozielone, błyszczące. Jego największą atrakcją są kwiaty. Kształtem przypominają głowę żółwia dlatego też nazywane są żółwikami.

Płatki są zrośnięte i zebrane w kłosy. Pojawiają się późnym latem i jesienią ożywiając w tym czasie ubogi w kwiaty ogród. Doskonałym sąsiedztwem są kwitnące w podobnym terminie zawilce japońskie i jego mieszańce, floksy wiechowate, jeżówki, rudbekie, astry. Kwiaty chelone mogą mieć barwę różową jak i białą. (Chelone obliqua ‘Alba’)

 

Żółwik ukośny (Chelone obliqua) to jeszcze mało znana bylina, która dobrze się czuje w miejscach cienistych lub półcienistych. Tworzy kępy wyprostowanych pędów wysokości 40-60 cm. Liście ma piękne, ciemnozielone, błyszczące. Jego największą atrakcją są kwiaty. Kształtem przypominają głowę żółwia dlatego też nazywane są żółwikami. Płatki są zrośnięte i zebrane w kłosy. Pojawiają się późnym latem i jesienią ożywiając w tym czasie ubogi w kwiaty ogród. Dokonałym sąsiedztwem są kwitnące w podobnym terminie zawilce japońskie i jego mieszańce, floksy wiechowate, jeżówki, rudbekie, astry. Kwiaty chelooen mogą mieć barwę różową jak i białą. (Chelone obliqua ‘Alba’)

Przeczytaj również:
Barwinek – popularna bylina kobiercowa
Barwinek należy do najbardziej wytrzymałych zimozielonych płożących roślin przydatnych do zadarniania gleby. Właśnie z powodu jego wysokiej odporności na mróz, można go sadzić w pojemnikach bez obawy, że przemarzną mu...

Napisz komentarz:


pięć − 2 =

Porady ogrodnicze i najlepsze oferty wprost na Twoją pocztę e-mail! Zapisz się na bezpłatny biuletyn.