Pielęgnacja jeżyny bezkolcowej w skrócie

0

Napisany przez Zespół Florini.pl | W kategorii Pielęgnacja roślin, Wszystko o krzewach | Opublikowany: 14-03-2011

Tagi: , , ,

Owoce jeżyny bezkolcowej

Owoce jeżyny bezkolcowej

Jeżyna rośnie bardzo szybko. Po posadzeniu młode rośliny skracamy (aby się rozkrzewiły) a w miarę ich wzrostu podwiązujemy je do podpór. Do jesieni boczne pędy powinny mieć nawet kilka metrów.

Ponieważ jeżyna bezkolcowa owocuje na pędach ubiegłorocznych, pędy muszą przezimować dlatego też przed nadejściem mrozów zdejmujemy je z podpór i układamy na ziemi przykrywając gałęziami, słomą lub włókniną. Wiosną ponownie rozkładamy pędy na podporach. Te, których długość jest znaczna można skrócić do 2,5 -3 m, a pędy boczne do 20-30 cm. Tak ukształtowane rośliny powinny zaowocować jeszcze w tym roku.

Aby pędy nadmiernie się nie rozrastały można je skracać gdy osiągną długość ok. 1,8 metra wówczas pęd główny będzie się ładnie rozgałęział. Po owocowaniu należy wszystkie pędy usunąć (oczywiście te, które owocowały)


Przeczytaj również:
Pielęgnacja winorośli na przestrzeni roku
Kto nie lubi rozkoszować się późnym latem smakiem winogron z własnego ogrodu? Chyba nie ma osoby, która przejdzie obojętnie wokół przydomowej altanki obrośniętej winoroślą, z której wyrastają piękne kiście winogron....

Napisz komentarz:


7 + dwa =

Porady ogrodnicze i najlepsze oferty wprost na Twoją pocztę e-mail! Zapisz się na bezpłatny biuletyn.