2.06.2017. Już są! Dodaliśmy kilkanaście wspaniałych licencjonowancyh odmian jeżówek. Sprawdź ofertę.Hortensja ogrodowa 'Royal Red' (sadzonki z pąkami kw.)

Hydrangea macrophylla

Ilość:
30,90 PLN
29,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

RÓŻOWOCZERWONE KULE DO 30 cm!

 

Hortensja ogrodowa 'Royal Red' to niewysoki krzew o efektownych kwiatach dorastający do 1,5 metra wysokości. Posiada mięsiste, błyszczące, bardzo dekoracyjne liście. Kwiaty kuliste, bardzo duże (15-30 cm średnicy), w kolorach od różowego do czerwonego. Jej piękno możemy podziwiać od czerwca aż do września.

Wymaga osłoniętego stanowistka oraz próchnicznej kwaśnej gleby. Na zimę należy ją całą okryć, gdyż zawiązuje kwiaty na pędach, które roślina wytworzyła latem i jesienią. Podstawę krzewu podobnie jak różę należy okopcować ziemią lub torfem. Najlepiej przycinać roślinę tuż po kwitnieniu. Wiosną mażna ciąć, ale bardzo oszczędnie, aby nie obciąć już zawiązanych kwiatów.

Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisy, kiścienie, modrzewnice czy gaultherie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter).
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę.
 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Royal Red' :
  Okazałe kwiatostany w kolorze od różowego do czerwonego
  Kwiaty bardzo duże, nawet do 30 cm średnicy!
  Ładne, mięsiste, błyszczące liście
Podstawowe informacje:
           
  różowo-
czerwony
VI - IX do 1,5 m słońce, półcień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy