2.06.2017. Już są! Dodaliśmy kilkanaście wspaniałych licencjonowancyh odmian jeżówek. Sprawdź ofertę.Hortensja ogrodowa 'Vanilla Sky'

Hydrangea macrophylla

Ilość:
30,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

OGRODOWA ARYSTOKRATKA

 

'Vanilla Sky' to bardzo ozdobna odmiana hortensji ogrodowej o dużych, kulistych, lekko spłaszczonych biało-kremowych kwiatostanach. Liście duże, grube, ciemnozielone, przebarwiające się jesienią; pędy mocne, wyprostowane. Dorasta do 1,5 m wysokości. Kwitnie w lipcu i sierpniu, ale nawet jesienią przekwitłe kwiaty zdobią roślinę.
 

Odmiana ta świetnie nadaje się do uprawy pojemnikowej, będzie niewątpliwą ozdobą tarasu czy balkonu. W ogrodach sadzimy ją w miejscach eksponowanych, jako uzupełnienie rabat ale równie ciekawie wygląda w grupie w formie żywopłotu. Dobrze czuje się również w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisykiścienie czy modrzewnice.

 

Preferuje glebę kwaśną lub lekko kwaśną, żyzną i wilgotną. Stanowisko ciepłe, osłonięte od wiatru, półcieniste. Wymaga systematycznego nawożenia. Jednocześnie w okresie zimy naziemną część rośliny trzeba okryć (np. igliwiem). Hortensja ta kwitnie na pędach drugorocznych, dlatego wiosną pędów nie przycinamy, nawet jeśli wyglądają, że są już suche, usuwamy tylko przekwitłe kwiatostany.
 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Vanilla Sky' :
  Duże i okazałe kwiaty w biało-kremowym kolorze
  Kwiaty utrzymują się na roślinie przez dwa miesiące
  Kwiaty osiągają średnicę do 20 cm!
Podstawowe informacje:
           
  biało-kremowy VII - VIII do 1,5 m słońce, półcień 3l