Złóż zamówienie na kwotę min. 100 zł i dokonaj płatności przelewem na konto, a za przesyłę kurierską zapłacisz tylko 8 zł. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 30 sierpnia!

Inkarwilla Delavaya

Incarvillea delavayi

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Koszt przesyłki:
8,00 PLN
Waga
1.50 kg

OGRODOWA GLOKSYNIA

 

Inkarwilla to jedna z najbardziej oryginalnych roślin, która wspaniale urozmaica rabatę wypełniając wolne przestrzenie charakterystycznymi liśćmi oraz petuniopodobnymi kwiatami. Tworzy dorodną kępę złożoną z paprociowatych liści osiągającą około 50 cm wysokości.

Szczególnie ozdobna jest w okresie od czerwca do sierpnia wówczas ukazują się  kwiatostany, w których znajduje się od 2 do 12 dużych kwiatów, które przypominają kwiaty.....petunii!  Dobrze czuje się sadzona na rabatach jak i w ogrodach skalnych. Ładnie prezentuje się w grupach oraz w kompozycjach z innymi bylinami np. bodziszkami, tojeścią czy trytomą. Inkarwilla preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste.
 

Gleba powinna by żyzna, przepuszczalna o odczynie lekko zasadowym. Jest to roślina mrozoodporna jednakże w okresie jesienno-zimowym nie toleruje nadmiaru wody dlatego też korzenie dobrze jest lekko nakryć gałązkami świerkowymi.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną przez nas sadzonkę w sezonie letnim.

 

Główne zalety inkarwilli :
  Niezwykle oryginalna i cenna roślina ogrodowa
  Wspaniałe różowe kwiaty o średnicy 5-7 cm!
  Przyciąga motyle !!!
  Efektownie prezentuje się w kompozycji z bodziszkami
Podstawowe informacje:
           
  różowy VI - VIII 40 - 50 cm słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy