Tydzień super cen. Zobacz letnią ofertę wspaniałych roślin od Florini.pl. Oferta ważna tylko do 31 lipca. Sprawdź szczegóły.Mięta marokańska

Mentha spcata 'Moroccan'

Ilość:
6,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
0.50 kg

NOWOŚĆ! - IDEALNY DODATEK DO HERBATY!

 

Bardzo ciekawa propozycja dla miłośników mięt, stosowana jako roślina przyprawowa, lecznicza oraz ozdobna. Liście mięty marokańskiej są jasnozielone i pofalowane wydzielają charakterystyczny miętowy zapach.

Mięta marokańska zmieszana z zieloną herbatą stanowi przysmak Beduinów. Jest to bardzo orzeźwiający napój o niesamowitym aromacie. Stanowi on napój narodowy w Maroku, jest też dobrze znany w innych krajach arabskich. W upalne dni wspaniale gasi pragnienie.

Posiada także właściwości lecznicze - wspomaga trawienie oraz pomaga przy zaburzeniach i schorzeniach wątroby. Liście mogą być spożywane na świeżo, można je także suszyć. Wykorzystujemy je do napojów, herbat i nalewek.

Szybko się rozrasta tworząc efektowny pachnący dywan. Sadzimy ją w ogródkach ziołowych, nasadzeniach naturalistycznych lub do pojemników. Mięta marokańska kwitnie latem na jasnofioletowy kolor.

Łatwa w uprawie, rośnie dobrze w każdej glebie. Jest w pełni mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę.
 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 0,4 litrowym.
 

Główne zalety mięty marokańskiej:
  Intensywnie miętowy aromat liści
  W czerwcu i lipcu zdobią ją fioletowe kwiaty
  Wspaniały dodatek do herbat i deserów
  Łatwa w uprawie, szybko się rozrasta
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VI - VII 35 - 45 cm słońce, półcień 0,4l