Tydzień super cen. Zobacz letnią ofertę wspaniałych roślin od Florini.pl. Oferta ważna tylko do 31 lipca. Sprawdź szczegóły.Rutewka 'Splendide White'

Thalictrum

Ilość:
14,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

NOWOŚĆ 2017 - NIEWINNA PIĘKNOŚĆ

 

To rzadka bylina o niezwykle licznych, subtelnych kwiatach. Osiąga potężne rozmiary i zadziwia swoją delikatnością. Z pewnością warto urozmaicić ogród o tą niebanalną roślinę.

 

'Splendide White' to nowa odmiana, która wyróżnia się białymi kwiatami zebranymi w luźne wiechy zdobiącymi rutewkę w od lipca aż do jesieni. Jej dekoracyjność gwarantują również soczystozielone liście oraz rozmiary gdyż przy sprzyjających warunkach osiąga nawet 1,7 m wysokości i 50 cm szerokości. Doskonale sprawdza się w nasadzeniach pojemnikowych, jako tło dla niższych roślin oraz w kompozycjach rabatowych z wyższymi bylinami tj. krwawnicądzielżanamijeżówkami czy sadźcami. Można ją również uprawiać na kwiat cięty.

 

Obfite kwitnienie, sztywny pokrój oraz urzekająca masa drobnych kwiatów czynią odmianę niezwykle atrakcyjną i poszukiwaną przez miłośników roślin. Najlepiej sadzić ją w słońcu lub półcieniu w glebie przepuszczalenj i kwaśnej. 

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety Rutewki 'Splendide White' :
  Potężna bylina o uroczych białych kwiatach
  Kwitnie od lipca aż do jesieni
  Dobrze komponuje się z dzielżanami i jeżówkami
  Kwiaty można ścinać i wstawiać do wazonu
Podstawowe informacje:
           
  biały VII - X do 1,7 m słońce, półcień 1 l