Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Aktinidia ostrolistna 'Male Zapylacz'

Actinidia arguta

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

CENNY ZAPYLACZ ŻEŃSKICH ODMIAN KIWI

 

Aktinidia ostrolistna dorasta w polskich warunkach do 4-8 metrów wysokości. Przycinana krzewi się obficie i pokrywa pędami powierzchnię około 20 m2. Przyrosty roczne osiagają 3 metry długości. Najpierw rosną prosto, lecz gdy poczują podporę, okręcają się wokół niej kilkukrotnie. Pędy pokryte są pięknymi, okazałymi liśćmi, które we wrześniu przebarwiają się na złoty kolor.

Rośliny zakwitają i owocują po 3-4 latach od posadzenia. Kwiaty rozwijają się na początku maja. Są niezbyt okazałe, białe, czasem lekko zaróżowione. Męskie szybko opadają, a żeńskie równie szybko przekształcają się w owoce.

Owocem jest jagoda podobna do dużych owoców agrestu długości 2,5 do 3,5 cm. Dojrzewają stopniowo od początku czerwca do końca października, rzadko opadają. Pozostają na pędach aż do ostrych mrozów, a czasem nawet do wiosny. Nadają się wyśmienicie do bezpośredniego zjedzenia na surowo. Można je suszyć, przerabiać na marmolady, wina, nalewki, dodawać do sałatek owocowych i warzywnych, można je położyć na placek i upiec tak jak placek ze śliwkami.

Odmiana 'Male Zapylacz' jest męska. Służy do zapylania odmian żeńskich i obupłciowych (sadzimy jeden zapylacz na 6-7 innych akitnidii). Zapewnia obfite owocowanie innych odmian, a ponadto zdobi ogród ładnymi błyszczącymi ciemnozielonymi liśćmi osadzonymi na czerwonych ogonkach

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd oferowanej rośliny w sezonie.

 

Główne zalety aktinidii ostrolistnej 'Male Zapylacz' :
  Cenny zapylacz dla odmian żeńskich i obupłciowych
  Odmiana o bardzo ładnym błyszczącym ulistnieniu.
  Silnie rośnie - może przykryć ok. 20 m2
  Jesienią liście przebarwiają się na złoto
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI 4 - 8 m słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy