Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Aster 'Island Samoa' (pojemnik 1 litrowy)

Aster

Ilość:
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Aster 'Island Samoa' to niewielka bylina, która zachwyca niezwykle obfitym kwitnieniem i wspaniałym regularnym pokrojem. Od sierpnia do października obsypana jest eleganckimi pierzastymi fioletowymi kwiatami z żółtym środkiem. Roślina dorasta do ok. 40 cm wysokości przy podobnej średnicy. Kwiaty wydzielają dużą ilość nektaru przez co przyciągają mnóstwo motyli i innych owadów. 

 

Prezentuje się zjawiskowo, zwłaszcza posadzony w większych grupach. Kwiatową rewię rozpoczyna, gdy ogród szykuje się do snu. Rozpoczyna kwitnienie końcem lipca i utrzymuje je do późnej jesieni. Jego szafirowe kwiaty zebrane na szczytach pędów tworzą barwne kule, których barwa doskonale harmonizuje z jesienną tonacją. 

 

To roślina pełnego słońca, dlatego sprawdzą się na słonecznych kwietnych rabatach. To idealna propozycja na obwódki i do ogrodów skalnych. Świetna do ogrodów przydomowych, wiejskich, rustykalnych oraz do ogrodów naturalistycznych i angielskich. Roślina fantastycznie wypełniania puste przestrzenie. Pięknie prezentuje się zarówno uprawiana, jako soliter (pojedynczo), jak i w większych grupach. Polecana do posadzenia również w pojemnikach na tarasach i balkonach.  Tworzy bardzo wyraźną plamę kolorystyczną na rabacie. Astry doskonale wyglądają z innymi roślinami pełni lata i jesieni, np. rudbekią, rozchodnikiem okazałym, trawami ozdobnymi. Kolorowe, koszyczki kwiatowe zapachem i kolorem wabią liczne motyle i pszczoły.


Oferowana odmiana najlepiej czuje się na rabatach, w stojących donicach jak również uprawiana na kwiat cięty. Astry najlepiej sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych w glebie żyznej i w miarę wilgotnej. Jest to roślina w pełni mrozoodporna

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety astra 'Island Samoa':
  Piękne fioletowe kwiaty od VIII do X
  Roślina pachnąca, miododajna, przyciąga motyle 
  Mrozoodporny, wytrzymały
  Urzekająco wygląda jesienią w kompozycji z trawami
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VIII - X 40 cm słońce, półcień 1 l