Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Aster krzaczasty 'Island Bahamas'

Aster dumosus

Ilość:
15,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
Astry urzekają swą dekoracyjnością. Należą do jednych z najpóźniej kwitnących bylin i pomimo niekorzystnych warunków jakie niesie jesień, chłód i wilgoć potrafią kwitnąć aż do mrozów. Są długowieczne, potocznie nazywane marcinkami. 'Island Bahamas' to piękna, kompaktowa, obficie kwitnąca odmiana astra. Dorasta do 40 cm wysokości. Ma silnie rozkrzewione, wzniesione  pędy; lancetowate, ciemnozielone liście. Odznacza się uroczymi czerwono - różowymi,  kwiatkami z żółtym środkiem, które zwabiają motyle i pszczoły. Rozrasta się bardzo szybko tworząc efektowne, zwarte kępy. Kwitnie od sierpnia. 

 

Jak uprawiać astry

 

Astry najlepiej sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych w glebie żyznej i w miarę wilgotnej. Są mrozoodporne, łatwe w uprawie. Wymagają podlewania gdyż źle znoszą suszę. 

 

Gdzie sadzić astry

 

Marcinki nadają się do ogrodów w stylu wiejskim, naturalistycznym czy angielskim. Doskonale czują się na rabatach posadzone w zastawieniu z trawami, dzielżanami czy jeżówkami. Odmiana 'Island Bahamas' z uwagi na swój kompaktowy pokrój sprawdzi się na obwódkach czy też może pełnić funkcję rośliny okrywowej. Ponadto możemy uprawiać ją w donicach, nadaje się także na kwiat cięty.

 

 

Sadzonki astra krzaczastego 'Island Bahamas' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety astra krzaczastego 'Island Bahamas' :
  Dekoracyjne czerwono-różowe kwiaty z żółtym środkiem
  Nadaje się do uprawy pojemnikowej, na kwiat cięty
  Łatwy w uprawie, niewymagający, mrozoodporny 
  Dosknale prezentuje się w połączeniu dzielżanami i jeżówkami
Podstawowe informacje:
           
  czerwono-różowy z
żółtym środkiem
VIII - X do 40 cm słońce, półcień 1 l