Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Aster nowoangielski 'Purple Dome'

Aster novae-angliae

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

JESIENIĄ TEŻ JEST PIĘKNIE


Astry urzekają swą dekoracyjnością. Należą do jednych z najpóźniej kwitnących bylin i pomimo niekorzystnych warunków jakie niesie jesień, chłód i wilgoć potrafią kwitnąć aż do mrozów. Są długowieczne, potocznie nazywane marcinkami.

'Purple Dome' to piękna, długo i obficie kwitnąca, kompaktowa odmiana astra. Tworzy kępy o wysokości 40 – 60 cm i zbliżonej szerokości. Ma silnie rozkrzewione pędy, szorstkie, zielone liście, omszona. Kwitnie późnym latem i jesienią intensywnie fioletowymi kwiatkami z żółtym środkiem, które zwabiają motyle i pszczoły.

Marcinki nadają się do ogrodów w stylu wiejskim, naturalistycznym czy angielskim. Ponadto doskonale czują się na rabatach, w stojących donicach jak również uprawiane na kwiat cięty. Ładnie wyglądają posadzone w zastawieniu z trawamidzielżanami czy odętkami. Oferowana odmiana, z uwagi na kompaktowy pokrój, może również pełnić funkcję rośliny okrywowej. Astry najlepiej sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych w glebie żyznej i w miarę wilgotnej.

 

Sadzonki astra Purple Dome oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki


 

Główne zalety astra nowoangielskiego 'Purple Dome':
  Tworzy barwne fioletowe „kule”
  Ożywczy akcent w ogrodzie
  Mrozoodporny, wytrzymay
  Urzekająco wygląda jesienią w kompozycji z trawami
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VIII - X 40 - 60 cm słońce, półcień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy