Aster nowobelgijski 'Henry I Pink'

Aster novi-belgii

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

JESIENNA LANDRYNKA


Astry urzekają swą dekoracyjnością. Należą do jednych z najpóźniej kwitnących bylin i pomimo niekorzystnych warunków jakie niesie jesień, chłód i wilgoć potrafią kwitnąć aż do mrozów. Są długowieczne, potocznie nazywane marcinkami.
 

'Henry I Pink' to jedna z ciekawszych odmian astra nowo-belgijskiego. W odróżnieniu od innych cechuje ją kompaktowy wzrost (dzięki czemu roślina nie pokłada się), ma sztywne, gęsto ulistnione i wyprostowane pędy, które mocno rozgałęziają się na szczycie. Dorasta do 60 centymetrów wysokości. Wyróżnia się pełnymi ciemnoróżowymi kwiatami które zdobią roślinę od sierpnia do października. Rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów.


Marcinki nadają się do ogrodów w stylu wiejskim, naturalistycznym czy angielskim. Ponadto doskonale czują się na rabatach, w stojących donicach jak również uprawiane na kwiat cięty. Ładnie wyglądają posadzone w zastawieniu z trawamidzielżanami czy jeżówkami. Astry najlepiej sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych w glebie żyznej i w miarę wilgotnej.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety astra nowobelgijskiego 'Henry I Pink':
  Niezwykle efektowne pełne ciemnoróżowe kwiatostany
  Doskonały na rabaty - kwitnie niezwykle obficie
  Łatwy w uprawie i mrozoodporny
  Urzekająco wygląda jesienią w kompozycji z trawami czy jeżówkami
Podstawowe informacje:
           
  różowy VIII - X do 60 cm słońce, półcień 2 l