Wszystkie oferowane przez nas rosliny można wysadzać do później jesieni.  Dzięki temu, iż od początku uprawiane są w doniczkach ich system korzeniowy jest nienaruszony i po wsadzeniu w ogrodzie bez kłopotu mogą rozwijać się na nowym miejscu. ZOBACZ FILMAster nowobelgijski 'Henry I Purple'

Aster novi-belgii

Ilość:
11,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

JESIENNA PURPURA


Astry urzekają swą dekoracyjnością. Należą do jednych z najpóźniej kwitnących bylin i pomimo niekorzystnych warunków jakie niesie jesień, chłód i wilgoć potrafią kwitnąć aż do mrozów. Są długowieczne, potocznie nazywane marcinkami.
 

'Henry I Purple' to jedna z ciekawszych odmian astra nowo-belgijskiego. Ma sztywne, gęsto ulistnione i wyprostowane pędy, które mocno rozgałęziają się na szczycie. Dorasta do 60 centymetrów wysokości. Wyróżnia się fioletowymi kwiatami które zdobią roślinę od sierpnia do października. Rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów.


Marcinki nadają się do ogrodów w stylu wiejskim, naturalistycznym czy angielskim. Ponadto doskonale czują się na rabatach, w stojących donicach jak również uprawiane na kwiat cięty. Ładnie wyglądają posadzone w zastawieniu z trawamidzielżanami czy jeżówkami. Astry najlepiej sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych w glebie żyznej i w miarę wilgotnej.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety astra nowobelgijskiego 'Henry I Purple':
  Niezwykle efektowne fioletowe kwiatostany
  Doskonały na rabaty
  Łatwy w uprawie i mrozoodporny
  Urzekająco wygląda jesienią w kompozycji z trawami czy jeżówkami
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VIII - X do 60 cm słońce, półcień 1 l