Aster nowobelgijski 'Patricia Ballard'

Aster novi-belgii

Ilość:
13,90 PLN
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ4
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
Astry urzekają swą dekoracyjnością. Należą do jednych z najpóźniej kwitnących bylin i pomimo niekorzystnych warunków jakie niesie jesień, chłód i wilgoć potrafią kwitnąć aż do mrozów. Są długowieczne, potocznie nazywane marcinkami. 'Patricia Ballard' to piękna, obficie kwitnąca odmiana astra. Dorasta do ok 1 m wysokości. Pędy wyprostowane, sztywne, zdrewniałe, mocno rozgałęzione w wierzchołkowej części. Kwitnie późnym latem i jesienią różowymi, delikatnymi kwiatkami z żółtym środkiem, które zwabiają motyle i pszczoły.

 

Jak uprawiać astry

 

Astry najlepiej sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych w glebie żyznej i w miarę wilgotnej. Są mrozoodporne, łatwe w uprawie. Wymagają podlewania gdyż źle znoszą suszę. Po przekwitnięciu należy przyciąć. Roślina miododajna.

 

Gdzie sadzić astry

 

Marcinki nadają się do ogrodów w stylu wiejskim, naturalistycznym czy angielskim. Doskonale czują się na rabatach posadzone w zastawieniu z trawami, dzielżanami czy jeżówkami. Ze względu na naturalne zasychanie liści od dołu zaleca się sadzić je z tyłu rabaty w towarzystwie bylin o bardziej trwałym ulistnieniu.

 

 

Sadzonki astra nowobelgijskiego 'Partricia Ballard' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety astra nowobelgijskiego 'Marie Ballard' :
  Jedna z najpóźniej kwitnących bylin
  Kwitnie latem oraz jesienią (od VIII do X)
  Łatwy w uprawie, niewymagający, mrozoodporny
  Dosknale prezentuje się w połączeniu dzielżanami i jeżówkami
Podstawowe informacje:
           
  różowy z
żółtym środkiem
VIII - X do 1 m słońce, półcień 1 l