Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Azalia japońska 'Kermesina Rosea'

Rhododendron obtusum

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

RÓŻOWY OGRODOWY KLASYK

 

Azalie japońskie to piękne rośliny nadające się praktycznie do każdego ogrodu z uwagi na swoje niewielkie rozmiary jak i wymagania. Zachwycają masą dekoracyjnych kwiatów oraz liści.

Kermesina Rosea to odmiana o zwartym pokroju osiągająca 50-60 cm wysokości. Charakteryzuje się zimozielonymi liśćmi w kolorze ciemnej zieleni. Szczególnie zachwyca w okresie maja i czerwca wówczas obsypana jest niezliczoną ilością uroczych, różowych kwiatów z podłużnym paskiem pośrodku płatka.

Doskonale prezentuje się na wrzosowiskach, rabatach i obwódkach. Można ją sadzić zarówno w grupach jak i w kompozycji z innymi roślinami kwasolubnymi np: pierisy, kiścienie, modrzewice, gaultherie czy hortensje. Jest to roślina łatwa w uprawie i najlepiej czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych i półcienistych, gleba powinna być kwaśna, żyzna i przepuszczalna.
 

 

Sadzonki azali Kermesina Rosea oferujemy w pojemniku 1,5 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety azalii japońskiej 'Kermesina Rosea' :
  Wspaniała roślina nadająca się praktycznie do każdego ogrodu
  Ładnie wygląda w kompozycji z pierisami, hortensjami i kiścieniami
  W maju i czerwcu zdobią ją liczne różowe kwiaty!
Podstawowe informacje:
           
  różowy V - VI 50 - 60 cm półcień 1,5 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy