Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-E

Azalia japońska 'Konigstein'
Azalea japonica

Status: okresowo brak - skorzystaj z powiadomienia o dostępności
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
23,90 PLN
Ilość

URZEKAJĄCA PURPURA

Azalia japońska jest najpiękniejszym wiosennym krzewem i to bez wątpienia! Urzeka nas obfitością kwiatów w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. 'Konigstein' to niska odmiana dorastajaca do 50 cm wysokości oraz do 80 cm szerokości . Charakteryzuje się ślicznymi, purpurowymi, dużymi kwiatami pojawiającymi się pod koniec maja. Dodatkowo środkowy płatek ozdobiony jest ciemnopurpurową plamką. Liście są drobne, eliptyczne lub odwrotnie jajowate, w ciemnozielonym, błyszczącym kolorze, nie opadające zimą.


Wyjątkowo pięknie prezentuje się posadzona w grupie, przynajmniej po kilka sztuk tego samego gatunku. Tworzy wówczas eksplodujące barwą kobierce dające niesamowite wrażenie! Swoje zastosowanie znajdzie również w ogrodach skalnych, wrzosowiskowych i na rabatach. Posadzona w pojemniku z pewnością upiększy każdy balkon i taras! Ze względu na rozłożysty pokrój będzie również świetną rośliną okrywową.

Dobrze wygląda również w kompozycji z innymi roślinami kwasolubnymi np: pierisy, kiścienie, modrzewice, gaultherie czy hortensje. Jest to roślina łatwa w uprawie i najlepiej czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych i półcienistych, gleba powinna być kwaśna, żyzna i przepuszczalna.
 

Sadzonke azali Konigstein oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki


 

Główne zalety azalii japońskiej 'Konigstein':
Niezwykle widowiskowe purpurowe kwiaty
Ładnie wygląda w kompozycji z pierisami i hortensjami 
Może pełnić funkcję rośliny okrywowej
Podstawowe informacje:
purpurowy V - VI 50 m słońce, półcień 2l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz