Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Azalia japońska 'Konigstein'

Azalea japonica

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

URZEKAJĄCA PURPURA

 

Azalia japońska jest najpiękniejszym wiosennym krzewem i to bez wątpienia! Urzeka nas obfitością kwiatów w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. 'Konigstein' to niska odmiana dorastajaca do 50 cm wysokości oraz do 80 cm szerokości . Charakteryzuje się ślicznymi, purpurowymi, dużymi kwiatami pojawiającymi się pod koniec maja. Dodatkowo środkowy płatek ozdobiony jest ciemnopurpurową plamką. Liście są drobne, eliptyczne lub odwrotnie jajowate, w ciemnozielonym, błyszczącym kolorze, nie opadające zimą.


Wyjątkowo pięknie prezentuje się posadzona w grupie, przynajmniej po kilka sztuk tego samego gatunku. Tworzy wówczas eksplodujące barwą kobierce dające niesamowite wrażenie! Swoje zastosowanie znajdzie również w ogrodach skalnych, wrzosowiskowych i na rabatach. Posadzona w pojemniku z pewnością upiększy każdy balkon i taras! Ze względu na rozłożysty pokrój będzie również świetną rośliną okrywową.

Dobrze wygląda również w kompozycji z innymi roślinami kwasolubnymi np: pierisy, kiścienie, modrzewice, gaultherie czy hortensje. Jest to roślina łatwa w uprawie i najlepiej czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych i półcienistych, gleba powinna być kwaśna, żyzna i przepuszczalna.
 

 

Sadzonke azali Konigstein w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki

 

Główne zalety azalii japońskiej 'Konigstein':
  Niezwykle widowiskowe purpurowe kwiaty
  Ładnie wygląda w kompozycji z pierisami i hortensjami 
  Może pełnić funkcję rośliny okrywowej
Podstawowe informacje:
           
  purpurowy V - VI 50 m słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy