Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Azalia japońska 'Melina'

Azalea japonica

Ilość:
20,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

OGRODOWY KLASYK

 

Azalie japońskie są bez wątpienia jednymi z najpiękniejszych, wiosennych krzewów. Urzekają obfitością kwiatów w szerokiej gamie kolorystycznej. Krzew jest gęsty, w kształcie spłaszczonej kuli, raczej szerszy niż wyższy. Odmianę 'Melina' wyróżniają piękne, duże, ciemno-różowe kwiaty, wewnątrz czerwonawe, półpełne do pełnych. Krzew osiąga do 30-40 cm wysokości i 60-70 szerokości. Liście ciemnozielone, błyszczące, w zimie brązowawe. Kwitnie w maju i czerwcu całkowicie zasłaniając liście.

Azalie te doskonale sprawdzą się nawet w małych ogrodach. W większych możemy stosować nasadzenia w formie kobierców. Znajdą zastosowanie w ogrodach skalnych, wrzosowiskowych, na rabatach. Będą się świetnie komponować z azaliami wielkokwiatowymi, innymi azaliami japońskimi czy hortensjami. Nadają się również do uprawy w pojemnikach.
 

Wymaga stanowisk zacisznych, półcienistych lub słonecznych gdzie kwitną obficiej, ale wymagają systematycznego podlewania. Gleba kwaśna, wilgotna i próchniczna. Mrozoodporność dobra, ale wskazane jest lekkie okrycie roślinę na zimę.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1,5 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną przez nas sadzonkę.


 

Główne zalety azalii japońskiej 'Melina' :
  Wspaniała roślina nadająca się praktycznie do każdego ogrodu
  Ładnie wygląda w kompozycji z innymi azaliami i hortensjami 
  W maju i czerwcu zdobią ją liczne ciemnoróżowe kwiaty
Podstawowe informacje:
           
  ciemnoróżowy V - VI 30 - 40 cm słońce, półcień
1,5 l
 

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy