Już dziś dokonaj darmowej rezerwacji roślin. Wybieraj spośród 600 pozycji i odbierz do 10% rabatu. Dostawa i płatność na wiosnę.
Oferta ważna do 31 stycznia. Sprawdź szczegóły.Azalia japońska 'Mrs Nancy Dippel'

Azalea japonica

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

DELIKATNA I POWABNA

 

'Mrs Nancy Dippel' to nietuzinkowa, bardzo atrakcyjna odmiana azalii dorastająca do 40 cm wysokości. Jej ogromnym atutem są przepiękne blado-różowe, okazałe kwiaty, które w maju wspaniale kontrasrują z żywo- zieloną barwą błyszczących liści. Ciekawy, kulisty pokrój i obfitość kwitnienia czynią z niej wprost niezastąpioną roślinę!

 

Azalie najładniej prezentują się sadzone na rabatach, obwódkach i w ogrodach przydomowych. Można sadzić je zarówno pojedynczo jak i w większych grupach, a w szczególności z innymi, kwasolubnymi roślinami jak np hortensjepierisy czy kiścienie. Posadzone w ozdobnym pojemniku będą niesamowitą dekoracją balkonu lub tarasu.

 
Do prawidołowego wzrostu potrzebuje miejsc słonecznych lub półcienistych oraz kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, próchnicznych gleb. W surowe zimy może podmarzać, dlatego wskazane jest sadzenie krzewów w miejscach zacisznych i osłoniętych od zimowych wiatrów.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety azalii japońskiej 'Mrs Nancy Dippel' :
  Piękne blado-różowe kwiatostany zdobiące roślinę od V do VI
  Ładnie wygląda w towarzystwie hortensjipierisów czy kiścieni
  Krzew będący podstawą nasadzeń w ogrodach japońskich
  Wspaniała odmiana na obwódki i rabaty
Podstawowe informacje:
           
  blady róż V-VI 40 - 50 cm słońce, półcień 2 l