Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Azalia japońska 'Peggy Ann'

Azalea japonica

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

ZJAWISKOWA

 

Azalie japońskie są bez wątpienia jednymi z najpiękniejszych, wiosennych krzewów jakie można spotkać. Urzekają obfitością kwiatów w szerokiej gamie kolorystycznej oraz ciekawym, kulistym pokrojem. 'Peggy Ann' osiąga około 50 cm wysokości i 80 szerokości. Kwitnie bardzo intensywnie obsypując roślinę pięknymi, dzwonkowatymi kwiatami w białym kolorze z uroczym różowym obrzeżeniem.  Ciekawy, kulisty pokrój i obfitość kwitnienia sprawiają, iż jest to wprost niezastąpiona roślina!

 

Azalie najładniej prezentują się sadzone na rabatach, obwódkach i w ogrodach przydomowych. Można sadzić je zarówno pojedynczo jak i w większych grupach, a w szczególności z innymi, kwasolubnymi roślinami jak np hortensjepierisy czy kiścienie. Posadzone w ozdobnym pojemniku będą niesamowitą dekoracją balkonu lub tarasu.

 
Do prawidołowego wzrostu potrzebuje miejsc słonecznych lub półcienistych oraz kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, próchnicznych gleb. W surowe zimy może podmarzać, dlatego wskazane jest sadzenie krzewów w miejscach zacisznych i osłoniętych od zimowych wiatrów.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety azalii japońskiej 'Peggy Ann' :
  Unikalne białe kwiaty z różowym marginesem zdobiące roślinę od V do VI
  Ładnie wygląda w towarzystwie hortensjipierisów czy kiścieni
  Doskonała pozycja do podstadzania wyższych krzewów
  Wspaniała odmiana na obwódki i rabaty
Podstawowe informacje:
           
  biały
z różowym brzegiem
V-VI 40 - 50 cm słońce, półcień 2 l