Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Azalia japońska 'Rokoko'

Azalea japonica

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

OGRODOWY KLASYK

 

Azalie japońskie to piękne rośliny nadające się praktycznie do każdego ogrodu z uwagi na swoje niewielkie rozmiary jak i wymagania. Zachwycają masą dekoracyjnych kwiatów oraz liści.

Odmiana 'Rokoko' charakteryzuje się płasko kulistym, dywanowym pokrojem i kwiatami koloru karminowo-różowego, później ciemno-różowe. Dorasta do 40 cm wysokości przy 70 cm szerokości. Coroczne kwitnienie rozpoczyna się w  drugiej połowie maja i na początku czerwca, jest ono na tyle obwite, że pokrywa cały krzew. Liście są błyszczące i ciemnozielone i nie opadają na zimę, a jedynie zmieniają kolor na brązowawy.

Z uwagi na niewielki wzrost doskonale zaprezentuje się na rabatach, obwódkach, wrzosowiskach i w przydomowych ogródkach. Można ją sadzić zarówno w grupach jak i w kolorowych kompozycjach z ozdobnymi krzewami takimi jak krzewuszkiberberysyhortensjeżylistki lub inne azalie. Jest to roślina łatwa w uprawie i najlepiej czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych i półcienistych, gleba powinna być kwaśna, żyzna i przepuszczalna.

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1,5 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

 

 

Główne zalety azalii japońskiej 'Rokoko' :
  Obwicie kwitnąca na przepiękny karminowo-różowy kolor
  Ładnie wygląda w kompozycji z hortensjami i krzewuszkami i innymi azaliami
  Wspaniała roślina nadająca się praktycznie do każdego ogrodu 
Podstawowe informacje:
           
  karminowo-
różowe
V - VI do 40 cm słońce, półcień 1,5 l