Witamy w sezonie 2021. Miło nam poinformować, iż rozpoczęliśmy wysyłki roślin.
Zamówienia są realizowane w terminie do 3 dni roboczych.Azalia wielkokwiatowa 'Feuerwerk'

Rhododendron

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

DUŻE CZERWONOPOMARAŃCZOWE KULE

 

Azalie wielkokwiatowe to jedne z najbardziej widowiskowych wiosennych krzewów. Miłośnicy roślin cenią je za łatwość uprawy, wszechstronność zastosowań i mnogość odmian. Zimą tęsknimy za początkiem sezonu, kiedy to ponownie naszym oczom ukaże się cała masa kolorowych kwiatów azalii.

'Feuerwerk' to sprawdzona odmiana, o wyprostowanym, luźniejszym pokroju, dorastająca do 1,5 m wysokości i 1,2 m szerokości. Kwitnie bardzo obficie na przełomie maja i czerwca. Charakteryzują ją piękne czerwonopomarańczowe bardzo duże (do 8 cm średnicy) szeroko rozwarte kwiaty zebrane w kwiatostany. Zielone liście efektownie przebarwiają się jesienią.

Ze względu na swoją urodę, polecana do nasadzeń pojedynczych, także pojemników na taras, balkon jak również grupowych z innymi azaliami, kiścieniami czy pierisami, na rabaty, żywopłoty. Lubi ziemię kwaśną i przepuszczalną (dla wzbogacenia podłoża można dodać torfu z domieszką ziemi kompostowej i piasku), wilgotną. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste. Odmiana Feuerwerk jest w pełni mrozoodporna i bez problemów zimuje w naszym klimacie.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety azalii wielkokwiatowej 'Feuerwerk' :
  Duże czerwonopomarańczowe kwiaty
  Idealnie komponuje się z innymi azaliami czy kiścieniami
  Szybkorosnąca, łatwa w uprawie, mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  czerwono-
pomarańczowy
V - VI do 1,8 m słońce, półcień 3l