Azalia wielkokwiatowa 'IL Tasso'

Rhododendron

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

PEŁNA, ŁOSOSIOWO-RÓŻOWA

 

Azalie wielkokwiatowe to jedne z najbardziej widowiskowych wiosennych krzewów. Miłośnicy roślin cenią je za łatwość uprawy, wszechstronność zastosowań i mnogość odmian. Zimą tęsknimy za początkiem sezonu, kiedy to ponownie naszym oczom ukaże się cała masa kolorowych kwiatów azalii.

'Il Tasso' to niezwykle efektowna odmiana o bardzo licznych łososiowo-różowych, dość drobnych, pełnych kwiatach zebranych w kuliste, niezwykle urokliwe kwiatostany. W maju i czerwcu można podziwiać ją w pełnej krasie. Liście zielone, drobne, opadają na zimę.  Dorasta do ok. 1,5 - 2 m wysokości i 2 m szerokości. Krzew o szerokim, wyprostowanym pokroju, dość szybko rosnący.

Te urzekające krzewy można sadzić zarówno pojedynczo jak i w grupie, idealnie nadają się do tworzenia kompozycji z innymi azaliami, kiścieniami czy  pierisami. Lubią ziemię kwaśną i przepuszczalną (dla wzbogacenia podłoża można dodać torfu z domieszką ziemi kompostowej i piasku). Stanowisko powinno być słoneczne lub pół cieniste. Są w pełni mrozoodporne.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przedstawiamy zdjęcie przykładowej sadzonki

 

Główne zalety azalii wielkokwiatowej 'IL Tasso' :
  Piękne łososiowo-różowe kwiaty zebrane w kuliste kwiatostany
  Wspaniała roślina nadająca się praktycznie do każdego ogrodu
  Łatwa w uprawie, mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  łososiowo-
różowy
V - VI 1,5 - 2 m słońce, półcień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy