Azalia wielkokwiatowa 'Oxydol'

Rhododendron

Ilość:
25,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

ŚNIEŻNE KULE

 

Azalie wielkokwiatowe to jedne z najbardziej widowiskowych wiosennych krzewów. Miłośnicy roślin cenią je za łatwość uprawy, wszechstronność zastosowań i mnogość odmian. Zimą tęsknimy za początkiem sezonu, kiedy to ponownie naszym oczom ukaże się cała masa kolorowych kwiatów azalii.
 

'Oxydol' to zjawiskowa odmiana o dużych 6-8 cm, śnieżnobiałych kwiatach, lekko pachnących zebranych po 6-10 w piękne, kuliste kwiatostany. Płatki pofalowane, na jednym z nich, górnym, charakterystyczny żółty rysunek. W maju można podziwiać ją w pełnej krasie.  Liście zielone, przebarwiają się jesienią na czerwono a przed zimą opadają. Pokrój rozłożysty, krzaczasty. Po 10 latach dorasta do 1,2 m wysokości i 1,4 szerokości. Idealnie komponuje się z innymi azaliami , kiścieniami czy pierisami.
 

Te widowiskowe krzewy można sadzić zarówno na rabatach jak i pod drzewami. Lubią ziemię kwaśną i przepuszczalną (dla wzbogacenia podłoża można dodać torfu z domieszką ziemi kompostowej i piasku). Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste. Są w pełni mrozoodporne.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety azalii wielkokwiatowej 'Oxydol' :
  Jeden z najbardziej widowiskowych wiosennych krzewów
  Piękne śnieżnobiałe kwiaty zdobiące roślinę w V i VI
  Łatwa w uprawie, mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  biały do 2 m słońce, półcień 3l