Berberys Thunberga 'Admiration'

Berberis thunbergii

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

KAMELON!

 

Karłowy, bardzo dekoracyjny, ciernisty krzew o atrakcyjnym ubarwieniu i zgrabnym, kulistym pokroju. Drobne, błyszczące listki są żółto-obrzeżone i w zależności od pory roku przybierają różne kolory – purpurowy, czerwony, pomarańczowy. Osiąga wysokość do ok 0,5 m i podobną szerokość. Małe, żółte kwiatki  pojawiają się w maju. Jesienią krzew zdobią drobne, czerwone owoce długo utrzymujące się na gałęziach.

Najlepiej rośnie na glebach żyznych i dostatecznie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. (im większe zacienienie tym bardziej liście zielenieją). Dobrze znosi suszę, odporny na mróz i zanieczyszczenia.
 

Krzew ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość, chętnie wykorzystywany w parkach, skwerach, ulicznych nasadzeniach i oczywiście ogrodach przydomowych. Świetnie nadaje się na obwódki, niskie żywopłoty, do tworzenia kolorowych kompozycji np. z innymi berberysami o kontrastowej barwie i pokroju, dobrze wygląda w zestawieniu z drzewami iglastymi oraz bylinami np. wysokimi trawami lub małą kostrzewą siną czy nawiązując do barwy z purpurowymi żurawkami. Może być również uprawiany w pojemnikach

.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety Berberysa Tunberga 'Admiration' :
  Barwne liście z żółtą kontrastującą obwódką
  Zmieniający się kolor liści w trakcie sezonu!
  Świetny do tworzenia kontrastowych kompozycji
  Łatwa w uprawie i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  żółty V do 50 cm słońce, półcień 2l