Berberys Thunberga 'Atropurpurea Nana'

Berberis thunbergii

Ilość:
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

SZKARŁATNE OBLICZE OGRODU

 

Berberysy to wyjątkowo dekoracyjne, niewysokie, cierniste krzewy, które słyną z bardzo ciekawego i różnorodnego koloru ulistnienia. Odmiana 'Atropurpurea Nana' posiada zwarty, płasko - kulisty pokrój i dorasta do 60 cm wysokości. Purpurowo-brązowe liście jesienią zmieniają swoją barwę na jeszcze ciemniejszą, prawie szkarłatną. Niezwykle efektownie prezentuje się w maju kiedy to pojawiają się żółte, drobne kwiatki zebrane w małe grona.

Najlepiej czuje się sadzony na glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. To właśnie dzięki promieniom słonecznym ulistnienie nabiera najpiękniejszych barw. Dobrze znosi suszę i jest odporny na mróz.
 

Karłowy pokrój i atrakcyjne barwy czynią oferowanego berberysa atrakcyjną i wszechstronną rośliną, która znajdzie miejsce w każdym ogrodzie. Nadaje się na obwódki, niskie żywopłoty oraz do tworzenia kolorowych kompozycj. Dobrze wygląda w zestawieniu z iglakami, innymi berberysamiwysokimi trawami  lub ozdodnymi żurawkami. Jest chętnie wykorzystywany w nasadzeniach miejskich, w parkach oraz skwerach. Może być również uprawiany w pojemnikach

.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Poniżej zdjęcie przykładowej oferowanej przez nas sadzonki.

 


 

Główne zalety Berberysa Tunberga 'Atropurpurea Nana' :
  Piękny ciemny kolor liści
  W V zdobią go urocze żółte kwiaty
  Świetny do tworzenia kontrastowych kompozycji
  Ładnie wygląda w połączeniu z innymi berberysami oraz żurawkami. 
Podstawowe informacje:
           
  żółty V - VI do 60 cm słońce, półcień 3l