Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
Bestseller
A-E

Berberys Thunberga 'Concorde' | Berberis thunbergii

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
22,90 PLN
Ilość

ŚLIWKOWY KARZEŁEK!

'Concorde' to nowa odlotowa odmiana berberysu o niesamowitym śliwkowym zabarwieniu liści. Roślina tworzy bardzo zgrabne zwarte kępki, dzięki czemu nadaje się do posadzenia nawet w niewielkim ogrodzie. Osiąga wysokość do ok 0,6 m przy podobnej szerokości. Drobne żółte kwiatki  pojawiają się w maju. Jesienią krzew zdobią drobne, czerwone owoce długo utrzymujące się na gałęziach. Liście dają fantastyczny kontrast dla innych roślin, np. kwitnących bylin.

Najlepiej rośnie na glebach żyznych i dostatecznie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. (im większe zacienienie tym bardziej liście zielenieją). Dobrze znosi suszę, odporny na mróz i zanieczyszczenia. Może być także uprawianu w donicy.
 

Krzew ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość, chętnie wykorzystywany w parkach, skwerach, ulicznych nasadzeniach i oczywiście ogrodach przydomowych. Świetnie nadaje się na obwódki, niskie żywopłoty, do tworzenia kolorowych kompozycji np. z innymi berberysami o kontrastowej barwie i pokroju, dobrze wygląda w zestawieniu z drzewami iglastymi oraz bylinami np. wysokimi trawami lub małą kostrzewą siną czy nawiązując do barwy z purpurowymi żurawkami. Może być również uprawiany w pojemnikach

.

Sadzonki berberysa Concorde oferujemy w pojemniku 1,5 - 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

Główne zalety Berberysa Tunberga 'Concorde' :
Niespotykane śliwkowe liście
Zwarty karłowy pokrój
Świetny do tworzenia kontrastowych kompozycji
Łatwa w uprawie i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
żółty V do 60 cm słońce, półcień 1,5 l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na skalniaki| na żywopłoty
Stanowisko:półcień lub cień| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna
Kolor kwiatów:żółty

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz