Od 2 marca wznawiamy wysyłki po zimowej przerwie. Witaj wiosno!Berberys Thunberga 'Concorde'

Berberis thunbergii

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

ŚLIWKOWY KARZEŁEK!

 

'Concorde' to nowa odlotowa odmiana berberysu o niesamowitym śliwkowym zabarwieniu liści. Roślina tworzy bardzo zgrabne zwarte kępki, dzięki czemu nadaje się do posadzenia nawet w niewielkim ogrodzie. Osiąga wysokość do ok 0,6 m przy podobnej szerokości. Drobne żółte kwiatki  pojawiają się w maju. Jesienią krzew zdobią drobne, czerwone owoce długo utrzymujące się na gałęziach. Liście dają fantastyczny kontrast dla innych roślin, np. kwitnących bylin.

Najlepiej rośnie na glebach żyznych i dostatecznie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. (im większe zacienienie tym bardziej liście zielenieją). Dobrze znosi suszę, odporny na mróz i zanieczyszczenia. Może być także uprawianu w donicy.
 

Krzew ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość, chętnie wykorzystywany w parkach, skwerach, ulicznych nasadzeniach i oczywiście ogrodach przydomowych. Świetnie nadaje się na obwódki, niskie żywopłoty, do tworzenia kolorowych kompozycji np. z innymi berberysami o kontrastowej barwie i pokroju, dobrze wygląda w zestawieniu z drzewami iglastymi oraz bylinami np. wysokimi trawami lub małą kostrzewą siną czy nawiązując do barwy z purpurowymi żurawkami. Może być również uprawiany w pojemnikach

.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety Berberysa Tunberga 'Concorde' :
  Niespotykane śliwkowe liście
  Zwarty karłowy pokrój
  Świetny do tworzenia kontrastowych kompozycji
  Łatwa w uprawie i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  żółty V do 60 cm słońce, półcień 2l