Berberys Thunberga 'Diabolicum'

Berberis thunbergii

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

DIABELSKI KRZEW!

 

Berberys 'Diabolicum' to bardzo atrakcyjny, ciernisty krzew ozdobny o zwartym, kulistym pokroju, który dorasta do 50 cm wysokości. Spośród innych wyróżnia się czerwonym kolorem młodych pędów oraz intensywnie czerwoną obwódką na żółtawych, eliptycznych listkach. W maju i w czerwcu pojawiają się delikatne żółte kwiatki, które pod koniec lata zastępują czerwone owocostany długo utrzymujące się na roślinie.


Intensywny kontrast liści i pędów sprawia, że nie można przejść obok tego  berberysu obojętnie. Warto posadzić go w dobrze widocznym miejscu na skalniaku czy rabacie. Fantastycznie będzie także wyglądał prowadzony na niski żywoplot.

Ze względu na wąski, wzniesiony pokrój oraz jasny i żywy kolor liści krzew ma bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie nadaje się na niskie, strzyżone jak i nieformowane żywopłoty, do tworzenia kontrastowych kompozycji z innymi berberysami, krzewami lub bylinami. Można go sadzić na rabatach, w miejscach o ograniczonej przestrzeni, w ogrodach skalnych czy pojemnikach. 

 

Sadzonki berberysa Diabolicum oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu przykładowa oferowana przez nas sadzonka.

 


 

Główne zalety Berberysu Thunberga 'Diabolicum':
  Bardzo dekoracyjne żółto-czerwone ulistnienie
  Żółte kwiaty i czerwone owoce
  Owoce berberysu można wykorzystać na nalewki 
  Doskonały na niskie żywopłoty
Podstawowe informacje:
           
  żółty V - VI 50 cm słońce, półcień 2 l