Berberys Thunberga 'Golden Dream'

Berberis thunbergii

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg
GORĄCZKA ZŁOTA

Odmiana berberysu 'Golden Dream' charakteryzuje się czerwonymi pędami i jasną barwą drobnych liści – latem soczysto-zielonych, jesienią przebarwiających się w odcieniach pomarańczy.   Pędy wzniesione, lekko kładą się na boki, bogato rozgałęzione. Z wiekiem stają się łukowato wygięte. Dorasta do 1,5 m wysokości i szerokości. W maju i czerwcu, ten ciernisty krzew pokrywają drobne, żółte kwiatki. Jesienią powstaną z nich czerwone owoce i będą ozdobą rośliny przez całą zimę.

 

Jak uprawiać berberysa

 

Berberys nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w prawie każdych warunkach, jednak gleba nie powinna być zbyt ciężka i mokra. Dobrze znosi suszę, odporny na mróz. Stanowisko powinno być słoneczne  lub półcieniste, wtedy liście pięknie się wybarwiają. Młody krzew zaleca się corocznie przycinać w celu jego zagęszczenia. Roślina łatwa w uprawie, odporna i ma niewielkie wymagania.

 

Gdzie sadzić berberysa

 

Krzew ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość, chętnie wykorzystywany w parkach, skwerach, ulicznych nasadzeniach i oczywiście ogrodach przydomowych. Dobrze znosi cięcie dlatego nadaje się do formowania, na żywopłoty, szpalery, do tworzenia kontrastowych kompozycji, jako tło. Można komponować go z berberysami o odmiennym pokroju i ubarwieniu z różą rabatową, krzewami płożącymi czy bylinami.

 

 

Sadzonki berberysa 'Golden Dream' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety berberysa 'Golden Dream'
  Dekoracyjne, przebarwiające się liście
  Ładny akcent kolorystyczny
  Łatwy w uprawie, odporny na mróz i suszę
  Świetnie wygląda formowany na luźne żywopłoty
Podstawowe informacje:
           
  żółty V - VI do 1,5 m słońce, półcień 2l