Zrób zakupy za min. 100 zł, opłać zamówienie szybkim przelewem lub przelewem na konto, a za wysyłkę kurierską zapłacisz jedynie 8 zł. Gwarantujemy najwyższą jakość sadzonek oraz szybką i bezpieczną wysyłkę. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 23 październikaBerberys Thunberga 'Golden Ring'

Berberis thunbergii

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

Berberys Thunberga 'Golden Ring' to niewymagający, łatwy w uprawie, ciernisty krzew dorastający do 1 - 2 m wysokości. Cechują go oryginalne, purpurowoczerwone liście z wąskim, żółtym marginesem, które jesienią przebarwiają się na szkarłatny kolor. Dopełenienim tej intrygującej kompozycji są drobne acz liczne żółte kwiatki, które wybornie kontrastują z niebanalnym ulistnieniem. W sierpniu i wrześniu pojawiają się bardzo liczne czerwone jagody, które zdobią roślinę również zimą!

 

Berberys nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w prawie każdych warunkach, jednak gleba nie powinna być zbyt ciężka i mokra. Dobrze znosi suszę, odporny na mróz. Stanowisko powinno być słoneczne (szczególnie w przypadku odmian barwnych) lub półcieniste.
 

Ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość, chętnie wykorzystywany jest w parkach, skwerach, ulicznych nasadzeniach i oczywiście ogrodach przydomowych. Świetnie nadaje się na żywopłoty, szpalery, do tworzenia kontrastowych kompozycji, jako tło, dobrze wygląda w zestawieniu z drzewami iglastymi oraz pojedynczo w ogródkach skalnych. Można komponować go z czerwoną różą rabatową, roślinami o kulistym pokroju np. z tawułkami, czy nawiązując do barwy z purpurowymi żurawkami.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.

 

Główne zalety Berberysu Thunberga 'Golden RIng' :
  Intrygujące purpurowoczerwone liście z żółtym marginesem
  Ładny akcent kolorystyczny
  Łatwy w uprawie, niewymagający, mrozoodporny
  Bardzo szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
           
  żółty V - VI do 2 m słońce, półcień 3 l