Berberys Thunberga 'Golden Rocket'

Berberis thunbergii

Ilość:
16,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

ZŁOTO W OGRODZIE!

 

Berberys Thunberga 'Golden Rocket' to niewymagający, łatwy w uprawie, ciernisty krzew o kolumnowym pokroju. Dorasta do 1-1,2 m wysokości. Ozdobne jasnożółte liście przebarwiają się jesienią na pomarańczowo-czerwony kolor. Są odporne na silne słońce, nie ulegają poparzeniom. W maju i czerwcu pojawiają się drobne, żółte kwiatki, które na jesieni dojrzewają zamieniając się w dekoracyjne, czerwone owoce. (można robić z nich nalewki)

Roślina ma niewielkie wymagania glebowe, może rosnąc w przeciętnej ogrodowej ziemi. Nie lubi tylko ciężkich, mokrych gleb. Dobrze znosi suszę, można sadzić zarówno w pełnym słońcu jak i półcieniu. Mrozoodporna.

Ze względu na wąski, wzniesiony pokrój oraz jasny i żywy kolor liści krzew ma bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie nadaje się na niskie, strzyżone jak i nieformowane żywopłoty, do tworzenia kontrastowych kompozycji z innymi berberysami, krzewami lub bylinami. Można go sadzić na rabatach, w miejscach o ograniczonej przestrzeni, w ogrodach skalnych czy pojemnikach. 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety Berberysu Thunberga 'Golden Rocket' :
  Oryginalne złotożółte liście tworzą silny efekt kolorystyczny
  Mrozoodporny, łatwy w uprawie
  Czerwone owoce berberysu można wykorzystać na nalewki 
  Doskonały na niskie żywopłoty
Podstawowe informacje:
           
  żółty V - VI 1 - 1,2 m słońce, półcień 2 l