Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-E

Berberys Thunberga 'Golden Torch'
Berberis thunbergii

Status: okresowo brak - skorzystaj z powiadomienia o dostępności
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
25,90 PLN
Ilość

To niebalalna i kompaktowa odmiana berberysa, która dorasta do 80 cm wys. i 50 cm szerokości. Cechuje go sztywny i wyprostowany pokrój oraz przepięknej urody cytrynowo-żółte liście, które jesienią lekko czerwienieją! Jest niezwykle zwarta dzięki czemu nawet młode pędy nie pokładają się. Już w pierwszym roku po posadzeniu rośnie dynamicznie i szybko osiąga około 50 cm wysokości następnie zwalnia tempo wzrostu. W maju i czerwcu pojawiają się drobne, żółte kwiatki, które na jesieni dojrzewają zamieniając się w dekoracyjne, czerwone owoce. (można robić z nich nalewki)

Oferowana odmiana jest odporna na mróz oraz trudne warunki glebowe. Dobrze rośnie nawet na słabych glebach, piaszczystych i suchych. Nie lubi tylko ciężkiego, mokrego podłoża. Można sadzić zarówno w pełnym słońcu jak i półcieniu. (w słońcu ładniej się wybarwia) Mrozoodporna.


Ze względu na smukły, wzniesiony pokrój oraz jasny i żywy kolor liści krzew ma bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie nadaje się na niskie, strzyżone jak i nieformowane żywopłoty, do tworzenia kontrastowych kompozycji z innymi berberysami, krzewami lub bylinami. Można go sadzić na rabatach, w miejscach o ograniczonej przestrzeni, w ogrodach skalnych czy pojemnikach. 

Sadzonki berberysa Golden Torch oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na zdjęciu poniżej wygląd przykładowej sadzonek


Główne zalety Berberysu Thunberga 'Golden Torch' :
Oryginalne cytrynowo-żółte liście
Mrozoodporny, łatwy w uprawie
Odmiana o wzniosłym pokroju, idealna na obwódki i niskie żywopłoty
Doskonaly do tworzenia kontrastowych kompozycji
Podstawowe informacje:
żółty V - VI 80 cm słońce, półcień 2 l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| na żywopłoty
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna
Kolor kwiatów:żółty

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz