Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Berberys Thunberga 'Maria'

Berberis thunbergii

Ilość:
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg
ZŁOTO-POLSKA MEDALISTKA

Berberys Thunberga 'Maria' to odmiana wyselekcjonowania w polskiej szkółce przez Pana Lucjana Kurowskiego. To niewymagający krzew o wyprostowanym pokroju, który dorasta do 1,2-1,5 m wys. Cechują go duże złotożółte liście z karminowym obrzeżeniem, które jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-czerwono tworząc niezwykle okazały efekt. Oferowana odmiana jest odporna na silne słońce i nie ulega poparzeniom. W maju i czerwcu pojawiają się drobne, żółte kwiatki, które na jesieni dojrzewają zamieniając się w dekoracyjne, czerwone owoce. (można robić z nich nalewki)


Roślina ma niewielkie wymagania glebowe, może rosnąc w przeciętnej ogrodowej ziemi. Nie lubi tylko ciężkich, mokrych gleb. Dobrze znosi suszę, można sadzić zarówno w pełnym słońcu jak i półcieniu. Mrozoodporna.

Ze względu na wąski, wzniesiony pokrój oraz jasny i żywy kolor liści krzew ma bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie nadaje się na niskie, strzyżone jak i nieformowane żywopłoty, do tworzenia kontrastowych kompozycji z innymi berberysami, krzewami lub bylinami. Można go sadzić na rabatach, w miejscach o ograniczonej przestrzeni, w ogrodach skalnych czy pojemnikach. 

 

 

Sadzonki berberysa Maria oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety Berberysu Thunberga 'Maria' :
  Oryginalne złotożółte liście tworzą silny efekt kolorystyczny
  Mrozoodporny, łatwy w uprawie
  Odmiana odporna na silne nasłoncznienie 
  Nagrodzona złotym medalem na targach  Gardenia 2011
Podstawowe informacje:
           
  żółty V - VI 1,2 - 1,5 m słońce, półcień 2 l