Witaj wiosno! 4 marca wznawiamy wysyłki po zimowej przerwie.Berberys Thunberga 'Natasza'

Berberis thunbergii

Ilość:
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

POLSKA MEDALISTKA

 

'Natasza' to niezwykle barwna polska odmiana  berberysu o wielobarwnych różowo - biało - zielonych liściach oraz intensywnie różowo - czerwonych pędach. Roślina tworzy bardzo zgrabne rozłorzyste kępki, dzięki czemu nadaje się do posadzenia nawet w niewielkim ogrodzie. Osiąga wysokość do ok. 1 m przy podobnej szerokości. Niespotykany kolor liści powoduje, iż jest to doskonała pozycja do kontrastowych kompozycji dająca fantastyczny kontrast dla innych roślin, np. kwitnących bylin.

Najlepiej rośnie na glebach żyznych i dostatecznie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Dobrze znosi suszę, jest odporna na mróz i zanieczyszczenia. Może być także uprawiana w donicy.
 

Krzew ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość, chętnie wykorzystywany w parkach, skwerach, ulicznych nasadzeniach i oczywiście ogrodach przydomowych. Świetnie nadaje się na obwódki, niskie żywopłoty, do tworzenia kolorowych kompozycji np. z innymi berberysami o kontrastowej barwie i pokroju, dobrze wygląda w zestawieniu z drzewami iglastymi oraz bylinami np. wysokimi trawami lub małą kostrzewą siną czy nawiązując do barwy z purpurowymi żurawkami. Może być również uprawiany w pojemnikach

 

Odmiana została wyhodowana w szkółce Państwa Kurowskich. Nagrodzono ją brązowym medalem na Międzynarodowej Wystawie Zieleń to Życie w Warszawie 2013 roku oraz medalem na Wystawie Flowers Expo w Moskwie 2013 roku. Cenna pozycja dla kolekcjonerów.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Poniżej zdjęcie przykładowej oferowanej przez nas sadzonki.


 

Główne zalety Berberysa Tunberga 'Natasza' :
  Intrygujące wielobarwne różowo - biało - zielonych liście 
  Odmiana nagrodzona na wystawie Zieleń to Życie 2013
  Świetny do tworzenia kontrastowych kompozycji
  Cenna pozycja dla kolekcjonerów
Podstawowe informacje:
           
  - - do 1 cm słońce, półcień 2l