Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Berberys Thunberga 'Orange Sunrise'

Berberis thunbergii

Ilość:
27,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

POMARAŃCZOWO-CZERWONA STRZAŁA

 

To nowa i niezwykle cenna odmiana berberysu o kolumnowym pokroju oraz silnym wzroście. Dorosłe egzemplarze osiągają nawet 1,5 m wysokości. Jest niezwykle oryginalny i trudno go porównać do innych selekcji  tego znanego i cenionego krzewu. Charakteryzuje się przepięknej urody dużymi i zaokrąglonymi pomarańczowo-czerwonymi liśćmi. Starsze liście są obwiedzione wyjątkowo dekoracyjną, złotą obwódką, która czyni odmianę niezwykle dekoracyjną. Dodatkową ozdobą są czerwone owoce, które pojawiają się na roślinie w październiku i listopadzie.


Najlepiej rośnie na glebach żyznych i dostatecznie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Dobrze znosi suszę, jest odporny na mróz  i zanieczyszczenia. Bardzo dobrze znosi przycinanie.
 

Krzew ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość najlepiej wygląda sadzony na rabatach. Znajduje zastosowanie do tworzenia kontrastowych zestawień z innymi roślinami. czy też na formowane żywopłoty. Jest to doskonała pozycja urozmaicająca przydomowe ogrody. Gorąco polecamy!

 

Sadzonki berberysa Orange Sunrise oferujemy  w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu przykładowe oferowane rośliny.


Główne zalety Berberysa Tunberga 'Orange Sunrise' :
  Nowa odmiana o pomarańczowo-czerwonych liściach ze złotą obwódką
  Świetny na formowane żywopłoty i do tworzenia kontrastowych zestawień
  Jesienią zdobią go czerwone owoce 
  Łatwy w uprawie i mrozoodporny (odmiana wysylekcjonowana w Polsce)
Podstawowe informacje:
           
  żółty V do 1,5 m słońce, półcień 2l