Berberys Thunberga 'Ruby Star'

Berberis thunbergii

Ilość:
27,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

KARMINOWY SZYK

 

To nowa niezwykle barwna odmiana beberysu, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych odmian tej ciekawej rośliny. Należy do odmian karłowych o zwartym kolumnowym pokroju. Osiąga wysokość do ok. 70 cm i szerokość ok.  30 cm. Jego niezwykłą urodę tworzą karminowo-czerwone z cienką złotą obwódką na brzegu, które jesienią  przebarwiają się w intensywnych odcieniach czerwieni. Warto zaznaczyć iż pojedyncze liście osiągają 4 cm długości oraz 2 cm szerokośći co wśród berberysów stanowi nie lada wyróżnik. Dodatkową ozdobą są nieduże  czerwone jagody dojrzewające późnym latem.


Najlepiej rośnie na glebach żyznych i dostatecznie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. (im większe zacienienie tym bardziej liście zielenieją). Dobrze znosi suszę, odporny na mróz  i zanieczyszczenia.
 

Krzew ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość najlepiej wygląda sadzony na obwódkach, niskich żywopłotach, do tworzenia kolorowych zestawień z innymi roślinami o ciemnych liściach. Może być również uprawiany w pojemnikach stojących, które można wyeksponować na balkonie czy tarasie. Jego intensywne zabarwienie będzie zapewniało silny akcent kolorystyczny.

.

Sadzonki berberysa Ruby Star oferujemy w  pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu przykładowe oferowane rośliny.


 

Główne zalety Berberysa Tunberga 'Ruby Star' :
  Nowa odmiana o niespotykanych karminowo-czerwonych liściach
  Świetny do tworzenia kontrastowych kompozycji
  Jesienią liście przebarwiają się na kolor czerwony
  Łatwy w uprawie i mrozoodporny
Podstawowe informacje:
           
  żółty V do 70 cm słońce, półcień 2l