Informujemy, iż z końcem listopada zakończyliśmy wysyłkę roślin w sezonie 2018. Wszystkim klientom obecnym oraz przyszłym życzymy łagodnej zimy oraz szybkiego nadejścia wiosny :)  Od 1 stycznia 2019 udostępnimy mozliwość składania zamówień przedsezonowych z realizacją na wiosnę przyszłego roku. Z ogrodniczym pozdrowieniem Zespół Florini.plBez czarny 'Black Beauty' (Gerda)

Sambucus nigra

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Wspaniały mrozoodporny krzew o egzotycznym wyglądzie!

 

Nowa, bardzo ciekawa odmiana bzu czarnego o ciemnych liściach. Jest to krzew osiągający do 3 metrów wysokości.

Pokrój rośliny kulisty, pędy sztywne i ładnie rozgałęzione. Wspaniałe pierzaste liście barwy od purpurowej do czarnej. W mocno zacienionych miejscach liście mogą zielenieć.

Latem roślina zdobiona jest przez wielkie biało-różowe wiechy kwiatowe długości do 30 cm! Kwiaty koloru różowego wyglądają wspaniale na tle ciemnego ulistnienia. Termin kwitnienia przypada na maj i czerwiec.

Dodatkowym atutem rośliny są owoce zdobiące rośliną w okresie jesiennym. Roślina niekłopotliwa, mrozoodporna i tolerancyjna co do gleby. Najładniej wygląda sadzona na stanowiskach słonecznych. Idealna do nasadzeń kontrastowych oraz jako krzew soliterowy. Odmiana licencjonowana, nowość na polskim rynku!
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety bzu czarnego 'Black Beauty' (Gerda):
  Bardzo rzadka, kolekcjonerska odmiana
  Wspaniale zabarwione pierzaste liście
  Ładne różowe kwiatostany, pięknie kontrastują z liśćmi
Podstawowe informacje:
           
  różowy V-VI do 3 m słońce, półcień 2 l