Informujemy, iż z końcem listopada zakończyliśmy wysyłkę roślin w sezonie 2018. Wszystkim klientom obecnym oraz przyszłym życzymy łagodnej zimy oraz szybkiego nadejścia wiosny :)  Od 1 stycznia 2019 udostępnimy mozliwość składania zamówień przedsezonowych z realizacją na wiosnę przyszłego roku. Z ogrodniczym pozdrowieniem Zespół Florini.plBez czarny 'Black Lace' (Eva)

Sambucus nigra

Ilość:
27,90 PLN
26,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

PIERZASTA PIĘKNOŚĆ

 

'Eva' to bardzo ciekawa odmiana bzu o ciemnych, mocno postrzępionych liściach dorastająca do 3 m wysokości na sztywnych, wysokich pędach tworzących kopulasty pokrój. Największym atutem rośliny są bardzo dekoracyjne, płaskie, baldachowate kwiatostany pojawiające się na przełomie maja i czerwca w kolorze jasnego różu.


Dodatkowym atutem są błyszczące, czarne owoce zdobiące odmianę w okresie jesiennym. Idealna do nasadzeń kontrastowych z roślinami o odmiennej barwie, zarówno pojedynczo jak i w grupach. Pięknie zaprezentuje się w wyeksponowanym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem będzie posadzenie bzu w towarzystwie tawułek lub perukowców.

 
Odmiana lubi żyzne i próchniczne gleby o umiarkowanej wilgotności. Dla pełnego wybarwienia liści wymaga stanowiska słonecznego, ewentualnie lekko zacienionego. Roślina niekłopotliwa i mrozoodporna.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
 

Główne zalety bzu czarnego 'Black Lace' (Eva):
  Silnie postrzępione czekoladowe liście
  Idealny do kontrastowych kompozycji
  Okazałe różowe kwiatostany, pięknie kontrastują z liśćmi
  Błyszczące, czarne owoce zdobiące odmianę w okresie jesiennym
Podstawowe informacje:
           
  jasny róż V-VI do 3 m słońce, półcień 2 l