W kącie ogrodu możemy umiejscowić:

1. Kolorowy warzywnik

Na planie kwadratu lub prostokąta wytyczamy 4 grządki z warzywami i ziołami. W rogu można umieścić ławeczkę, a nad nią łuk obrośnięty różą, powojnikiem, czy też innym pnączem np. cytryńcem, czy aktinidią.

Kaczeniec błotny

Kaczeniec błotny

Grządki można oddzielić od reszty ogrodu płotkiem lub np. niskim żywopłotem z lawendy, tawułek, bodziszków, krwawników czy też przetaczników.

2. Ogrodowa altanka

W drugiej propozycji proponujemy umiejscowić w narożniku ogrodu altanę, w której możemy miło spędzić czas. Obok altanki uroczo wygląda oczko wodne obsadzone funkiami, kaczeńcami (o kwiatach żółtych oraz 'Alba’ o kwiatach białych), irysami, tarczownicami, bergeniami, wilczomleczami, brunnerami. Dla lepszego efektu warto podświetlić oczko latarenkami ogrodowymi, które wprowadzą do naszego ogrodu romantyczną atmosferę.

3. Plac zabaw dla dzieci

Bazylia 'Magic Blue'

Bazylia 'Magic Blue'

Oprócz funkcji dekoracyjnej, ogród powinien pełnić również rolę użytkową. Nie tylko może być miejscem wytchnienia dla nas, ale także miejscem zabawy dla naszych pociech. W tej aranżacji. proponujemy oprócz huśtawek, piaskownicy, drabinek, posadzić rośliny, które nasze dzieci będą wspólnie z nami pielęgnować. Przykłady roślin działających na wyobraźnię dzieci, to np. fasola ozdobna bądź jadalna, która szybko rośnie i wspina się po tyczkach, na których końcu można umieścić wesoło furkoczące na wietrze kolorowe wiatraczki. Ciekawą propozycją jest posadzenie w sąsiedztwie placu zabaw, truskawek i poziomek. Warto wydzielić także małą wysepkę ziołową – każde poruszenie ziół na wietrze wypełnia kącik dziecka ich mocnym aromatem, co uwrażliwia dzieci na piękne zapachy.