Eksperci doradzają na forum ogrodniczym!

Zapraszamy na dyżur eksperta Florini.pl w dniach 7-13 marca

Zapraszamy na dyżur eksperta Florini.pl w dniach 7-13 marca

Miło nam poinformować, że w dniach 7-13 marca 2011 będziemy pełnić dyżur eksperta na forum PoradnikaOgrodniczego. Zachęcamy do zadawania pytań.

Forum ogrodnicze to miejsce, na którym możemy spotkać ludzi o zbliżonych zainteresowaniach, z którymi możemy podzielić się doświadczeniami dotyczącymi uprawy roślin i pielęgnacji ogrodu. Co jednak zrobić, gdy mamy w ogrodzie problem zbyt skomplikowany aby rozwiązanie podpowiedzieli inni forowicze? Wówczas warto odwiedzić forum, na którym za darmo pomagają eksperci.

W ubiegłym roku darmową pomoc ze strony ekspertów można było otrzymać na forum ogrodniczym związanym z portalem PoradnikOgrodniczy.pl – od wiosny do jesieni na forum tym pojawiali się eksperci z różnych dziedzin, którzy pełnili tygodniowe dyżury. Podczas takiego dyżuru ekspert odpowiadał na pytania zadane przez użytkowników forum w wybranej kategorii tematycznej. W ten sposób forowicze uzyskali pomoc w zakresie zakładania i pielęgnacji oczek wodnych, uprawy roślin iglastych, uprawy drzew i krzewów liściastych czy pielęgnacji róż.

Pomysł tygodniowych dyżurów ekspertów pozytywnie ocenia Rafał Okułowicz, wydawca portalu PoradnikOgrodniczy.pl – „W zeszłym roku akcja z dyżurami ekspertów na naszym forum bardzo się udała. Forowicze zadali ekspertom kilkadziesiąt pytań z różnych dziedzin i na każde pytanie uzyskali odpowiedź. W ten sposób rozwiązaliśmy mnóstwo problemów dotyczących urządzania ogrodu, pielęgnacji roślin oraz zwalczania chorób i szkodników. Forum wzbogaciło się o sporą porcję wiedzy merytorycznej, której tak często brakuje na innych forach. Dlatego dyżury ekspertów postanowiliśmy kontynuować również w 2011 roku. Zadbaliśmy aby przez całą wiosnę na forum co tydzień pojawiał się ekspert z innej dziedziny. Ponownie na forum zagoszczą eksperci, którzy sprawdzili się w zeszłym roku. Do współpracy zaprosiliśmy też nowych fachowców, związanych z najlepszymi markami ogrodniczymi. Tej wiosny nasi forowicze będą mogli liczyć m. in. na porady eksperta reprezentującego firmę Target – lidera na polskim rynku środków ochrony roślin. Akcji partnerują najlepsze internetowe sklepy ogrodnicze.

Eksperci nie będą zwlekać i pojawią się już w końcówce zimy. Na pierwszy ogień idzie tematyka oczek wodnych. Na porady eksperta z tej dziedziny możemy liczyć w dniach od 28 lutego do 6 marca 2011 roku. W kolejnych tygodniach będzie można zapytać o uprawę bylin, róży, pielęgnację trawnika czy zastosowanie mikoryz. O uprawę roślin iglastych będzie można zapytać dwukrotnie – w marcu będzie pomagać ekspert z firmy Target, a w kwietniu na pytania związane z iglakami odpowie ekspert z gospodarstwa szkółkarskiego Pana Andrzeja Krzysiaka.

Na wszystkie tygodnie marca i kwietnia są już zaplanowane dyżury ekspertów, a w kolejce ustawiają się eksperci, którzy chcą pomagać w maju. Dlatego jestem pewien, że w tym roku na naszym forum będzie można uzyskać wyjątkowo fachową pomoc. Wszystkich spragnionych ogrodniczej wiedzy gorąco zapraszam.” – dodaje Rafał Okułowicz.

Pełny wykaz dyżurów ekspertów znajdziemy na stronie forum Poradnika Ogrodniczego: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/dyzury-ekspertow-wiosna-2011-vt5088.htm

Partnerzy:

Poprzedni

Bodziszek – bylina dobra na wszystko

Następne

Magnolia – marzenie każdego posiadacza ogrodu

6 komentarzy

 1. Elżbieta

  MAM SŁONESZNY BALKON ZAMONTOWALAM KRATKE NA PNĄCZE.Prosze doradzić co posadzic,aby obrosło kratkę i nie zmarzło zimą, może jest coś co nie gubi liści !dziękuję za pomoc Elzbirta

 2. Alicja

  Poszukuję kwiat czekolada
  (berlandiera lyrata).

 3. Halina

  Proszę o pomoc, pilnie poszukuję informacji dotyczących drzew i/lub krzewów z których, istnieje możliwość stworzenia żywopłotu odgradzającego płytę obornikową od reszty terenu. Warunek podstawowy – rośliny nie mogą być trujące dla koni (w zamyśle obok funkcji maskującej rośliny w naturalny sposób mają podzielić koński wybieg). Teren na którym mają (najlepiej szybko rosnąć) bywa mocno podmokły zwłaszcza wczesną wiosną po zimowych roztopach.
  Ślicznie dziękuję za wszelkie wskazówki.
  Pozdrawiam

 4. sklepowad

  Sposoby na kreta. Jedno z najbardziej denerwujących stworzeń – szkodników na naszych posesjach, a szczególnie w zadbanych ogrodach. W zasadzie jeszcze kilka lat temu przegrywaliśmy walkę z tymi gryzoniami. Jednak czas się zmienił. W obecnej dobie mamy sporo trutek, preparatów i odstraszaczy przeznaczonych do totalnej walki z tymi niszczycielami. Niestety jak to w życiu – czytaj Handlu bywa że wiele z nich a nawet większość jest nieskutecznych i dajemy się nabierać zakupując szczególnie odstraszacze dźwiękowe. Równie dobrze możemy jak nasi dziadkowie powkładać puszki po piwie lub butelki na druty a efekt będzie dokładnie ten sam – czyli prawie żaden a, a jeżeli już to na dzień lub dwa. Kret i nornica są bardzo namolnymi zwierzątkami szczególnie jeśli na naszej posesji występują całymi rodzinami. Prawie pewne że znowu wrócą. Jedynym skutecznym sposobem jest zastosowanie trutek biobójczych. Wbrew pozorom i ogólnie panującej opini możemy na własnej posesji zgodnie z prawem wytruć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén