Odpowiedni dobór rośln to podstawa udanego ogrodu

Odpowiedni dobór roślin to podstawa udanego ogrodu

Często spotykamy się z pytaniami na temat odpowiedniego doboru roślin do ogrodu. Bywa tak, iż rabata którą chcemy zagospodarować jest położona w głębokim cieniu, bądź mamy silnie nasłonecznioną działkę, z piaszczystym podłożem. Umiejętny wybór danego krzewu czy byliny pozwoli nam cieszyć się nasadzeniami, które sprawdzą się na nowym miejscu.

Z pomocą przyjdą nam wyszukiwarki roślin. Dziś chcielibyśmy zaprezentować jedną z nich. W ostatnim pojawia się zaktualizowana wersja takiego mechanizmu na stornie kwiaty-ogrody.pl Na początek mamy do dyspozycji wersję skróconą, która pozwala sortować rośliny po nazwie (zarówno polskiej jak i łacińskiej), kolorze kwiatów czy liści. Ponadto możemy również określić docelową wysokość lub stanowisko dla szukanej przez nas pozycji.

Wyszukiwanie podstawowe

Wyszukiwanie podstawowe, źródło: kwiaty-ogrody.pl

 

O dużo więcej możliwości będziemy mieć po kliknięciu w odnośnik „Więcej opcji”. To już prawdziwa kopalnia wiedzy dla wymagających. Szereg dodatkowych kryteriów takich jak: rodzaj rośliny, pora kwitnienia, ph gleby, mrozoodporność czy jej zastosowanie.

Wyszukiwanie zaawansowane

Wyszukiwanie zaawansowane, źródło: kwiaty-ogrody.pl


Zachęcamy do korzystania wyszukiwarek
gdyż nawet osoby uwielbiające pachnące byliny w niebieskim kolorze, które mają silnie zacienioną działkę znajdą pozycje dla siebie.