Krzewy owocowe w pojemnikach

Borówka amerykańska

Borówkę amerykańską możemy uprawiać także na balkonie

Na tarasie możemy hodować w doniczkach szereg krzewów o jadalnych owocach. Siedząc w upalne lato na tarasie możemy mieć pyszne owoce dosłownie na wyciągnięcie ręki. Należy wybierać wyłącznie takie rośliny, które dobrze czują się w uprawie pojemnikowej i są dostosowane do warunków panujących na naszym balkonie czy tarasie.

Bardzo ładnie wyglądają w pojemnikach (i są łatwe w uprawie) pienne formy porzeczki i agrestu (szczepione na pniu). Można je podsadzić krzaczkami poziomki lub mięty np. odmianę ‚Variegata’ o pięknych białozielonych liściach, która przewiesza się na doniczkę dając bardzo ciekawy efekt. Liście mięty można obrywać i dodawać do napojów czy drinków.

Owoce jagody kamczackiej

Owoce jagody kamczackiej

W pojemniku możemy posadzić także borówkę amerykańską (Vaccinium corymbosum) czy jagodę kamczacką (Lonicera coerulea var. kamtschatica), pamiętając że te rośliny wymagają kwaśnego podłoża.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pojemniku posadzić pigwowca (Chaenomeles). Pięknie kwitnie na wiosnę, później czaruje nas silnie pachnącymi owocami zbliżonymi wyglądem do jabłek.

Zapaleni miłośnicy roślin mogą spróbować także hodowli winorośli w pojemniku. Jeśli nie mamy tyle zapału polecamy uprawę truskawki o zwisających pędach, z którą poradzi sobie nawet początkujący ogrodnik. Kwitnie i owocuje aż do mrozów, sadzimy po 1-3 sadzonki do wiszących ampli i już za 1-2 miesiące możemy cieszyć się smakiem truskawek.

Poprzedni artykuł

Wysokie i średniowysokie przetaczniki – przegląd odmian

Następny artykuł

Ogród miododajny

4 Komentarzy

 1. Wiesława

  Witam,
  w każdym opisie znajduję określenie o odpowiednim pojemniku jaki ma być w przypadku truskawek chodzi o wielkość (rozmiar)

 2. Ula

  Jak zimować potem takie krzewy

 3. Monika

  Witam,
  ja z kolei z pytaniem, w jakim pojemniku należałoby uprawiać borówkę amerykańską odmiany: Bluecrop, Bluejay, Chandler ???

Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright Florini.pl powered by WordPress & Theme by Anders Norén