Jest to najlepszy miesiąc na:

  1. Przesadzanie iglaków, krzewów zimozielonych np. rododendronów, pierisów, kiścieni, laurowiśni, bukszpanów, zenobii, azalii japońskich. Przed zimą zdążą się ukorzenić i łatwo przetrwają mrozy.
  2. To też najlepszy termin na przesadzanie i rozmnażanie piwonii. Wykopane karpy dzielimy tak, aby każda część miała 3-5 silnych pąków. Bardzo ważnej jest aby nie sadzić ich głębiej niż 4 cm pod pow. gruntu. Jeśli posadzimy je za głęboko rośliny przez kilka lat mogą nie zakwitnąć.
  3. Okulizujemy róże. Polega to na tym, że pod naciętą korę dzikiej róży wsuwamy śpiący pąk wycięty z pędu odmiany szlachetnej. Miejsce okulizacji zabezpieczamy np. paskiem z folii. Złączone tkanki zrosną się i na wiosnę wyrośnie pęd, z którego uzyskamy nowy krzew.
  4. Sadzimy niektóre cebule np. zimowity, szafirki, szachownice cesarskie, krokusy.
  5. Byliny, które kwitły wiosną i wczesnym latem można podzielić i przesadzić np. żagwiny, skalnice, gęsiówki, fiołki, goździki, rozchodniki. Najlepiej zrobić to przy bezchmurnej pogodzie. W razie silnego nasłonecznienia dobrze jest przykryć świeżo posadzone rośliny np. agrowłókniną bądź nawet gazetą.
  6. Sadzimy kwiaty dwuletnie wysiane w VI i VII np. malwy, niezapominajki, dzwonki (Campanula media)
  7. Zbieramy nasiona roślin jednorocznych np. aksamitek, szałwii. Należy pamiętać, że pobrane z mieszańców oznaczonych F1 nie powtarzają cech egzemplarzy matecznych
  8. Ścinamy kwiaty z przeznaczeniem na suche bukiety
  9. Rośliny balkonowe i rabatowe regularne nawozimy co kilka dni