Bodziszek czerwony 'Max Frei'

Geranium sanguineum

Ilość:
10,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.00 kg

NIZUTKI I ZWARTY

 

Bodziszek to niezastąpiona bylina, która z uwagi na łatwość uprawy, niewielkie wymagania sprawdza się w każdym ogrodzie. Tym razem oferujemy bodziszka czerwonego, który oprócz bardzo ładnego koloru kwiatów, cechuje się także eleganckim zwartym pokrojem.

 

W pełnej krasie prezentuje się od czerwca do września kiedy to zdobią go liczne intensywnie różowe kwiaty (z jasnym środkiem) o średnicy około 3 cm.  Osiąga jedynie 10-15 cm wysokości i odznacza się mocno powcinanymi, drobnymi liśćmi. Z uwagi na niewielki wzrost doskonale czuje się sadzony w ogrodach skalnych oraz jako roślina okrywowa. Można go równiez sadzić w grupach pomiędzy drzewami oraz krzewami

Ze względu na swoje południowe pochodzenie roślina lubi stanowiska ciepłe i osłonięte, słoneczne do półcienistych. Oferowany bodziszek jest łatwy w uprawie nawet dla początkujących. Lubi być sadzony w grupach, także z innymi bodziszkami. Dobrze czuje się w towarzystwie niewysokich bylin, jak np. żurawki, przetaczniki, kocimiętki, gailardie, krwawniki.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.


 

Główne zalety bodziszka czerwonego 'Max Frei':
  Uniwersalne zastosowanie
  Urocze intensywnie różowe kwiaty
  Doskonały na skalniaki oraz jako roślina okrywowa
  Mało wymagający, łatwy w uprawie
Podstawowe informacje:
           
  różowy VI - XI 10 - 15 cm słońce, półcień 1 l