Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Bodziszek czerwony 'Vision Pink' (doniczka 1 litrowa)

Geranium sanguineum

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

KOMPAKTOWY RÓŻ

 

Bodziszek to niezastąpiona bylina, która z uwagi na łatwość uprawy, niewielkie wymagania sprawdza się w każdym ogrodzie. Tym razem oferujemy bodziszka czerwonego, który oprócz bardzo ładnego koloru kwiatów, cechuje się także eleganckim zwartym pokrojem.

 

W pełnej krasie prezentuje się od czerwca do września kiedy to zdobią go liczne jasnoróżowe kwiaty o średnicy około 3 cm.  Osiąga jedynie 20 - 30 cm wysokości i odznacza się mocno powcinanymi, drobnymi liśćmi. Z uwagi na niewielki wzrost doskonale czuje się sadzony w ogrodach skalnych oraz jako roślina okrywowa. Można go równiez sadzić w grupach pomiędzy drzewami oraz krzewami


Ze względu na swoje południowe pochodzenie roślina lubi stanowiska ciepłe i osłonięte, słoneczne do półcienistych. Oferowany bodziszek jest łatwy w uprawie nawet dla początkujących. Lubi być sadzony w grupach, także z innymi bodziszkami. Dobrze czuje się w towarzystwie niewysokich bylin, jak np. żurawki, przetaczniki, kocimiętki, gailardie, krwawniki.

 

Sadzonki bodziszka Vision Pink w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowy oferowany egzemplarz 


 

Główne zalety bodziszka czerwonego 'Vision Pink':
  Uniwersalne zastosowanie
  Urocze jasnoróżowe kwiaty
  Doskonały na skalniaki oraz jako roślina okrywowa
  Mało wymagający, łatwy w uprawie
Podstawowe informacje:
           
  jasnoróżowy VI - XI 20 - 30 cm słońce, półcień 1 l