Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Bodziszek 'Rozanne'

Geranium

Dostępne:
Dostępny od maja
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

RARYTAS WŚRÓD BODZISZKÓW!

 

'Rozanne' to wyjątkowa selekcja bodziszka, która zachwyca  wielkością kwiatów, liści oraz okresem kwitnienia. Odmiana ta bardzo szybko się rozrasta dorastając do 40 centymetrów wysokości i podobnej szerokości. Główną ozdobą rośliny są duże, pięciopłatkowe kwiaty o niebieskawym kolorze i białym środku, które kwitną niesamowicie długo, bo od czerwca aż do jesieni. Co ważne nie są to jednak pojedyncze kwiaty jak w przypadku innych bylin powtarzających kwitnienie - 'Rozanne'  kwitnie z taką samą intensywnością zarówno w czerwcu jak i we wrześniu, bez konieczności przycinania! W naszym ogrodzie potrafi kwitnąć nieprzerwanie od czerwca aż do mrozów, a ostatnie kwiaty przykywa śnieg.


Doskonale czuje się na obwódkach i rabatach bylinowych. Jako, że jest świetną rośliną okrywową można sadzić go w większej grupie pomiędzy drzewami i krzewami. Bardzo ładnie komponuje się z innymi, kolorowymi bodziszkaminachyłkami i szałwiami


To jedna z najlepszych roślin zadarniających - niewymagająca i mająca dużą zdolność do adaptacji w różnych warunkach. Jej ogromnym atutem jest łatwość w uprawie i duża tolerancja wobec gleby. Do dobrego rozwoju wystarczy podłoże przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne oraz stanowisko słoneczne lub półcieniste. Jest to roślina łatwa w uprawie nawet dla początkujących.

 

Odmiana była wielokrotnie nagradzana, między innymi RHS Award of Garden Merit (AGM). W 2013 roku z okazji stulecia Chelsea Flower Show wybierano najlepsze rośliny dla poszczególnych dekad – 'Rozanne' została wybraną rośliną dekady 1993-2002. 


 

Sadzonki bodziszka Rozanne oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
 

Główne zalety bodziszka 'Rozanne':
  Duże niebiesko-białe kwiaty zdobiące roślinę od  VI do X
  Wspaniale komponuje się z bodziszkami tojeścią
  Kwitnie z taką samą intensywnością przez cały okrs kwitnienia
  Odmiana wielokrotnie nagradzana - w 2013 okrzyknięta rośliną dekady
Podstawowe informacje:
           
  niebiesko-
biały
VI - X 40 cm słońce, półcień 1 l