Kupuj taniej! Wpisz w w koszyku zamówień kod rabatowy: lato2020 i odbierz 10% rabatu na całość zamówienia. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 20 lipca!Borówka amerykańska 'Bluecrop'

Vaccinium corymbosum

Ilość:
19,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Borówka wysoka potoczne zwana borówką amerykańską to znany i ceniony krzew głównie ze względu  na smaczne i zdrowe owoce. Możemy ją bez problemu uprawiać we własnym ogrodzie. 'Bluecrop' to jedna z najczęściej sadzonych odmian na świecie gdyż jest uznawana za najbardziej wartościową.

Odznacza się dużymi owocami (o wielkości zbliżonej do monety 1 zł), jest to odmiana średniowczesna,  niezwykle plenna. Dorosłe krzewy osiągają 150-200 cm wysokości. Jednocześnie należy sadzić ją na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Niezwykle istotną kwestią jest podłoże - musi być kwaśne, próchniczne i przepuszczalne. Jest to roślina łatwa w uprawie, odporna na choroby oraz polskie zimy. Na przełomie lipca i sierpnia możemy przystąpić do zbiorów. Nie należy się z mini spieszyć - najlepiej pozostawić je na krzewie 4-5 dni po przebarwieniu.

Godnym podkreślenia jest fakt, iż owoce są zdrowe ze względu na zawartość pektyn, soli mineralnych i witamin. W handlu owoce borówki są jednymi z najdrożyszych dlatego też gorąco zachęcamy do samodzielnej uprawy ogródku bez obawy o uszczuplenie portfela!
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2,5 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.


Główne zalety borówki 'Bluecrop':
  Zdrowe, słodkie, niskokaloryczne owoce
  'Bluecrop' jest jedną z najczęściej sadzonych odmian na świecie
  Roślina łatwa w uprawie, odporna na mróz i choroby
  Doskonały krzew urozmaicający ogrodową rabatę
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI 1,5 - 2 m słońce, półcień 2,5 l