Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Borówka wysoka (amerykańska) 'Bonus'

Vaccinium corymbosum

Ilość:
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

SOCZYSTA I PYSZNA

 

Borówka amerykańska to znany i ceniony krzew głównie ze względu  na smaczne i zdrowe owoce. Możemy ją bez problemu uprawiać we własnym ogrodzie. 'Bonus' to ciesząca się ogromną popularnością wyjątkowa odmiana borówki amerykańskiej posiadająca ogromne, dorodne owoce o niesamowitym smaku i zapachu. Cechują ją luźne pędy dorastające nawet do 150 cm wysokości na których osadzone są duże, ciemnozielone, płaskie liście. Owocostany pojawiają się dokładnie w środku sezonu – od końca lipca do połowy sierpnia. 

Roślina ta jest dość wymagająca.  Lubi podłoża lekkie, przepuszczalne i żyzne, o kwaśnym odczynie (3,5 - 4 ph) i umiarkowanej wilgotności. Jednocześnie należy wybierać dla niej stanowiska słoneczne lub półcieniste. Jej ogromnym atutem jest duża odporność na choroby oraz na warunki pogodowe. W Polskim klimacie dobrze radzi sobie zimą.

Godnym podkreślenia jest fakt, iż owoce są zdrowe ze względu na zawartość pektyn, soli mineralnych i witamin. W handlu owoce borówki są jednymi z najdroższych dlatego też gorąco zachęcamy do samodzielnej uprawy ogródku bez obawy o uszczuplenie portfela!
 

 

Sadzonki borówki Bonus oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety borówki 'Bonus':
  Wytwarza duże i soczyste owocostany
  Owoce idealne do robienia przetworów i dżemów lub do bezpośredniego spożycia
  Roślina odporna na choroby, łatwa w uprawie i mrozoodporna
  Doskonały krzew urozmaicający ogrodową rabatę
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI 1,5 -2 m słońce, półcień 2 l